İstanbul Beylikdüzü Ceza Avukatı

beylikdüzü ceza avukatı

AV. MELEK ACU

İstanbul Beylikdüzü CEZA HUKUKUNDA HİZMETLERİMİZ

İstanbul Beylikdüzü Ceza Avukatı, İstanbul Esenyurt Ağır Ceza Avukatı Av. Melek Acu Ceza Hukukunda 15 yıllık hakimlik tecrübesiyle avukatlık ve danışmanlık yapmaktadır.

Ceza Avukatı Nedir?

Ceza hukuku, kişi özgürlüğünün kısıtlanması ve çeşitli biçimlerde maddi ve manevi yaptırımlarla karşı karşıya kalınması sonucu doğuran hukukun en eski kollarından birisidir. Ceza hukukunun esasları olan kanunsuz suç ve ceza olmaz ilkesi, şüpheden sanık yararlanır ilkesi ve masumiyet karinesini unutmadan ve unutturmamak amaçtır.

Adaletgerek hukuk büromuzda, ceza davalarının ilk basamağı olan soruşturma aşamasından başlayarak devam eden yargılama sürecinde etkin savunma dilekçeleri hazırlayarak müvekkilimizin yanında oluyoruz. Kıymetli evrak hukuku, ticari hayatın vazgeçilmezi olan çek ve senetlerde, alacağın tahsili, mahkeme kararlarının icrası için icra iflas hukuku, fikri ve sınai haklar ile ilgili mahkeme öncesi ve sonrasında yaşanılabilecek uyuşmazlıkların çözümü için müşteki vekili veya sanık müdafi olarak hizmet vermekteyiz.

Özellikle alkollü araç kullanma, dolandırıcılık, taksirle yaralama, trafik kazaları gibi suçlamalarda ve ceza davalarında tecrübe ve bilgi birikimi sonucunda hazırlanmış dilekçelerle savunmanızı hazırlamakta ve duruşmalarda müvekkili temsil etmekteyiz. Bu alanlarda verdiğimiz avukatlık hizmetini şu şekilde sayabiliriz.

Beylikdüzü Ceza Avukatı Hizmetleri

 • Sulh ceza davaları
 • Asliye ceza davaları
 • Ağır ceza davaları
 • Askeri ceza davaları
 • İcra Ceza Davaları
 • Soruşturma aşamasında hazır bulunma
 • Çek ve senet şikayetlerinde durum değerlendirmesi yapılarak alacaklılarla müzakere

İstanbul Beylikdüzü Ceza Avukatı Danışmanlıkları

 • İfadeye çağrılma veya tutukluluğa sevk gibi acil durumlarda hukuki sonuçları anlatılarak yanınızda müdafi olarak yer alma
 • Yaşanılan olayların hukuksal açıdan incelenmesi ve çözümü
 • Tacirin cezai sorumluluk hallerinin denetlenmesi
 • Kıymetli evrak hukuku(kambiyo senetleri, çek, senet), icra iflas hukuku, fikri ve sınai haklar hukukunun ceza hukukunu ilgilendiren yönü ile ilgili incelemenin yapılması ve gerekli önlemlerin alınması,
 • İlk derece mahkemesi, istinaf, Yargıtay ve Anayasa Mahkemesinde bireysel başvurunun yapılması, AİHM nezdinde başvuru yapılması ve başvurunun takibinin yapılması,
 • Ceza hukukunda savunma dilekçesi, istinaf dilekçesi ve temyiz dilekçesi gibi dilekçeler ve dosya incelenerek hukuki görüş sunarak danışmanlık hizmeti verilmektedir.

Beylikdüzü Ceza Avukatı Ücretleri

2023 yılı avukatlık asgari ücret tarifesine göre avukatlık ücreti örneğin ağır ceza mahkemesinde takip edilen dava için 17.400 TL+KDV olarak belirlenmiştir. Yerel barolar avukatlık asgari ücret tarifesinin yanında kendi tarifelerini de yayınlarlar. Avukatlar da bu iki tarifeye bakarak ve uyuşmazlık konularına harcayacakları emek ve zamana göre makul bir ücret belirler.

İstanbul Barosu 2023 yılı avukatlık ücret tarifesine göre Ağır ceza mahkemesinde sanık müdafii olarak takip edilen dava için 69.000 TL +KDV olarak belirlemiştir. Ceza davalarında avukatlık ücreti ve danışmanlık ücret bilgisi için büromuzun iletişim kanallarından detaylı bilgiyi alabilirsiniz.