Avukat Melek Acu Kimdir?

avukat melek acu kimdir

Avukat Melek Acu 1976 / Almanya doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimini Denizli’de tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde hukuk eğitimi almıştır. Hukuk fakültesinden 1999 yılında mezun olmuştur. Avukatlık stajını yaptıktan sonra 2001 yılında avukatlık ruhsatını almıştır. Memleketin farklı bölgelerinde uzun yıllar ceza, icra ve iş mahkemelerinde hakimlik yapmıştır. 2011 yılında Anayasa Mahkemesine atanmış, dört yıl raportörlük yapmıştır. Bu dönemde yazdığı hakemli makale Adalet Akademisine ait dergide, diğer makaleleri Barolar Birliği ve HUKAB a ait dergilerde yayımlanmıştır. 

Avukat Melek Acu, Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünün özel hukuk alanında yüksek lisans yapmıştır. 2018 yılında Pamukkale Üniversitesinde koçluk ve koç eğitmeni eğitimlerini almıştır. 2020 yılında Sigortacılık Eğitim Merkezinden aldığı eğitim ve sınav sonucunda sertifika almıştır. 2021 yılında tahkimde taraf vekilliği eğitimi almıştır. Kişisel verilerin korunması hukukunda eğitim verebilecek düzeyde bilgi sahibidir. Eğitimin hayat boyu devam etmesi gerektiğine inanmaktadır.

Avukat Melek Acu, Adalet Gerek adında kurduğu avukatlık bürosunda hakimlik, raportörlük ve yirmi yıllık hukukçu tecrübesiyle avukatlık ve danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir. Avukat Melek Acu, ceza davaları, boşanma ve nafaka davaları, aile hukukundan kaynaklanan davalar, veraset, vasi tayini, ortaklığın giderilmesi davaları, trafik kazalarından kaynaklanan tazminat davaları, sigorta hukuku, meni müdahale, tapu iptali ve tescili, alacak davaları, maddi manevi tazminat davaları, sağlık hukuku, yabancıların vatandaşlık çalışma ve oturma izni, ticaret hukuku, şirketler hukuku, icra ve iflas hukuku, Anayasa Mahkemesine bireysel başvuru ve AİHM’e yapılacak başvurular ile ilgili avukatlık ve hukuki danışmanlık faaliyeti yürütmektedir. Mevzuat değişiklikleri ve Yüksek Mahkemelerin kararları dikkate alınarak hukuki uyuşmazlıklar etkin, en iyi çözüm odaklı ve hızlı bir şekilde yerine getirilir. AG Hukuk ve Danışmanlık meslek etik kurallarından taviz vermeden kalıcılığı ve kaliteyi ilke edinmektedir